Atletický Přebor Prahy mladšího žactva

Ve dvou dnech (2.6. a 3.6.2011) se na stadionu Kotlářky uskutečnil atletický Přebor Prahy jednotlivců mladšího žactva. Žáci naší sportovní školy (Školní sportovní klub) a oddílu (Slavia) o sobě dali opět pořádně vědět a získali 6 medailí.

Přeborníkem Prahy v běhu na 1500 m se stal výborným výkonem 5:00,47 min a skvěle takticky vedeným závodem Štěpán Kuriš (6.A). Tímto časem se zařadil na průběžné 2. místo tabulek své kategorie v ČR. Velice dobře mu sekundoval Pavel Slavíček (6.A), který si výkonem 5:12,72 min. vytvořil také krásný osobní rekord a nebýt lehké nemoci, mohl získat některou z medailí. Výborně se na této trati vedlo i K. Nedvídkovi, který obsadil 9. místo.

Druhým přeborníkem se stala Kamila Oppelová ve vrhu koulí, která i přes natažené vazy v kotníku a pohybové omezení nedala soupeřkám šanci a získala po hale i druhou zlatou medaili. Na druhém místě si vytvořila osobní rekord Eliška Palátová (6.A), která zůstala 5 cm pod hranicí 8 m a v těsném souboji porazila soupeřky za sebou o 3 resp. 11 cm.

Velice dobře se uvedl v běhu na 60 m Adam Pekárek (6.A), předvedl neuvěřitelné zlepšení a časem 8,30 s vybojoval stříbrnou medaili. Vrátil tak soupeřům i s úroky porážku z nominačních závodů na LDOH. Naopak kousek štěstí mu chyběl ve skoku vysokém, kde vyrovnaným osobním rekordem 142 cm obsadil 4. místo a jenom jeden nezdařený pokus ho navíc připravil o medaili.

Ve stejné disciplíně dívek jsme se dočkali stříbrné medaile v podání Amálie Švábíkové (5.A) za výkon 134 cm a opět jen pokusy rozhodly o tom, že neskončila na 1. místě. V běhu na 60 m př. statečně bojovala do poslední překážky o medaili, nakonec obsadila 4. místo. Přesto musí být se svými výkony spokojená, protože ještě příští rok bude závodit ve stejné kategorii.

Veliký souboj předvedly v hodu kriketovým míčkem Ivana Vávrová (7.A) a Kateřina Kohoutková. O 3. místě Ivany rozhodlo 29 cm a nový osobní rekord 46,31 m. Přesto si myslím, že medaili by si zasloužily za předvedený výkon obě dvě.

Nesmím zapomenout ani na ostatní, kteří sice nevybojovali medaile, ale svými výkony udělali radost nejen mně, ale doufám, že i sobě a svým rodičům. Výborně běželi 150 m chlapci, kde předvedli jeden osobní rekord za druhým, nakonec nejlepší Jan Procházka na 5. místě za 21,48 s, A. Šimková 8. místo na 300 m (49,74 s), a 10. místo v dálce (410 cm), Ivana Vávrová (7.A) 7. místo ve skoku vysokém (128 cm), Martin Dvořák (6.A) v běhu na 60 m př. vylepšil osobní rekord skoro o vteřinu (11,44 s) a obsadil 8. místo.

Všem, kteří dorazili, děkuji nejen za předvedené výkony, reprezentaci školy a oddílu, ale i za přístup k těmto závodům.