7 medailí v atletickém Přeboru Prahy

7 medailí, 4 čtvrtá místa, plno osobních rekordů - taková je bilance žáků sportovní školy Jitřní při premiérovém atletickém Přeboru Prahy mladšího žactva (roč. 1998-1999) v hale, které proběhlo ve čtvrtek 24.2.2011 v Praze na Stromovce.

Nejlepších výkonů ve svých disciplínách dosáhli Štěpán Kuriš v běhu na 1500 m (5:11,41 min.) a Kamila Oppelová ve vrhu koulí (9,10 m). Oba se tak stali se Přeborníky Prahy. Štěpán Kuriš si počínal po celou dobu naprosto suverénně a vynikajícím taktickým výkonem nedal nikomu šanci. Odměnou mu byl skvělý osobní rekord a rekord školy 6. tříd. Kamila Oppelová přes svoje zdravotní problémy potvrdila roli favorita a poprvé vrhla koulí přes 9 m.

Ke dvěma medailím měla blízko Tereza Kovářová, ve vrhu koulí se zlepšila téměř o 1 m, ale výkon 7,97 m ji stačil na krásné 2. místo. V běhu na 800 m si vedla také výborně, bohužel až posledních 50 m ji připravilo o lepší než 4. místo (2:47,21 min.).

Dvě bronzové medaile si ze Stromovky odvezl domů Adam Pekárek, který nejprve ve skoku vysokém posunul osobní rekord na 132 cm a poté v běhu na 150 m časem 22,16 s zaostal pouze o 3 setiny za 2. místem. To vybojoval krásným během Jakub Procházka, který téměř měsíc netrénoval a takový výkon (22,13 s) a osobní rekord od sebe určitě nečekal ani on. Poslední medaili vybojovala ve skoku vysokém Amálie Švábíková, paradoxně v disciplíně, která určitě nebyla podle jejich představ. Výkonem 127 cm vybojovala bronzovou medaili. Daleko lepší výkon předvedla v běhu na 60 m př., kde její osobní rekord (10,94 s) stačil na nepopulární bramborovou medaili. Ve skoku dalekém ji na 7. místě dělilo od medaile jen 13 cm.

Dvě 4. místa již byla zmíněna, dalšími „nešťastníky“ se staly Eliška Palátová ve vrhu koulí, které ani půl metrové zlepšení nejlepšího výkonu (7,59 m) nestačilo na medaili. Stejné pocity prožívala po doběhu na 300 m Anna Šimková, kde ani 2 sekundové zlepšení na 50,43 s nepomohlo na stupně vítězů.

Ani ostatní se v konkurenci nejlepších Pražanů neztratili a skvěle závodili. Martin Dvořák si doběhl pro osobní rekord na 150 m (22,50 s) a vybojoval krásné 5. místo, skvěle mu sekundoval Míra Václavík dvěma osobními rekordy na 150 m (22,63 s) – 7. místo a na 60 m (9, 10 s) -10. místo. Po nemoci se představil na 1500 m i Pavel Slavíček a podle mého názoru, pokud by byl zdravý, vybojoval by medaili. Takto mu výkon 5:28,07 min. stačil na 5. místo.

Výborné výkony předvedli a cenné zkušenosti nasbírali i Kryštof Nedvídek 1500 m (5:57,01 min.), Petra Střelečková 150 m (24,75 s) a štafeta na 4x200 m, kde pomohla Slavii k 8. místu, a David Bartoš, který zůstal ve sprintech těsně za osobními rekordy.

Všichni medailisté si zároveň vybojovali právo reprezentovat Prahu na meziměstském utkání s Brnem v neděli 6.3.2011.

Všem, kteří závodili, děkuji za parádní reprezentaci oddílu a školy, gratuluji k výkonům a přeji do letní sezóny hodně osobních rekordů, zdraví a poražených soupeřů.